Ajalugu

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekt (The Baltic Sea Project – BSP) on 1989.aastal Soome UNESCO rahvusliku komisjoni poolt algatatud rahvusvaheline koolide võrgustik, mille eesmärgiks on suurendada õpilaste teadlikkust keskkonnaprobleemidest Läänemere piirkonnas ning arendada õpilaste oskusi uurida keskkonnamuutusi. Noori julgustatakse aktiivselt osalema jätkusuutlikus arengus ja selleks korraldatakse koostööpartneritega teadusasutustest ühiseid tegevusi ning antakse välja erinevaid õppematerjale.

Läänemere Projekt kuulub UNESCO ASP (Associated School Project) projektide hulka ja selles osaleb 173 kooli 9-st riigist (2019.a. seisuga) nii rannikualadelt kui sisemaadelt. Koolidel on võimalus osaleda 6-s erinevas riiklikku õppekava toetavas kodanikuteaduse programmis ning mitmetes teistes keskkonnateadlikkust tõstvates ja maailmaharidust toetavates tegevustes.

Projekti rahvusvahelise kodulehe (1989-2019) aadress on: http://www.b-s-p.org/home/ . Uuendatud koduleht töötab blogina (2019-…): https://unesco-bsp.blogspot.com/  Lisaks kasutatakse kogemuste jagamiseks ka Läänemere Projekti Facebook’i lehte: https://www.facebook.com/unesco.bsp ja loomulikult on käesoleva veebileht mõeldud Eesti õpetajale eestikeelse võrgustiku info koondamiseks ja jagamiseks. 

Vaata videot, kus UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni haridusprogrammide esindaja Hanna-Liis Kaarlõp-Nani räägib UNESCO ühendkoolide võrgustiku põhimõtetest ja tegevustest võrgustiku aastakonverentsil 26.09.2020:

 

Pikalt ja põhjalikult BSP ajalooga ja tegevustega saate tutvuda rahvusvaheliste uudiskirjade vahendusel, mis on leitavad meie kodulehel: http://www.b-s-p.org/home/newsletter/.

Ja Eesti koolide tegevustega aasta aruannete ja kokkuvõtete näol.