27.-30. augustil toimus Lätis, Valmieras rahvusvaheline keskkonnahariduse konverents “Kohalikud ressursid ja jätkusuutlik areng”, mille lõputseremoonial anti UNESCO koolide Läänemere projekti juhtimine järgnevaks kolmeks aastaks pidulikult üle Eestile. See on projekt, mis on kestnud üle 20 aasta ja ühendab kõikide Läänemere-äärsete riikide õpilasi ja õpetajaid. Järgneval kolmel aastal koordineerib projekti rahvusvahelisi tegevusi Tartu Keskkonnahariduse Keskus.
Projekti üldkoordinaator Kersti Sõgel tunneb uhkust, et Eestile on osaks saanud suur au kutsuda üles 9 riigi koole märkama Läänemerega toimuvaid muutusi ja mõtlema nende jätkusuutlikkusele. “BSP annab võimaluse nii õpilastele kui õpetajatele leida uusi kontakte teistest riikidest ning osaleda põnevates laagrites ja koolitustel, õppida koos,” ütles Sõgel. “Erinevad kultuurid, kombed ja õpetamismeetodid pakuvad võimalusi õppetöö rikastamiseks ja maailma avastamiseks,” lisas ta. UNESCO Läänemere projekt (The Baltic Sea Project – BSP) on rahvusvaheline koolide võrgustik, mis tegutseb parema keskkonnaseisundi saavutamise nimel Läänemere maades. Projekti tegevused suurendavad õpilaste teadlikkust Läänemere keskkonnaseisundist ja tutvustavad erinevaid arusaamu inimese ja looduse vastastikusest sõltuvusest. Hetkel on projekti kaasatud ligi 200 kooli kõikidest Läänemere-äärsetest riikidest.
Projekt pakub osalemisvõimalust nii loodusainete-, ajaloo-, keele- kui kunstiõpetajatele. Koolidel on võimalus osaleda üheksas erinevas BSP programmis. Läänemere projekt on kõige vanem UNESCO ühendkoolide projekt ja see on toimunud juba üle 20 aasta. Alates 2010. aastast toetab Eesti tegevusi ka Keskkonnainvesteeringute Keskus. Sellest aastast alates paneb õla alla taas Haridus- ja Teadusministeerium.
Lisainfo:
Kersti Sõgel
Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Tel 55983328
kersti.sogel@teec.ee
www.teec.ee