BSP õpetajad kohtuvad metsikus looduses

Täiendatud!

Vaata 7.-10. veebruaril 2013 toimunud rahvusvahelise õpetajate koolituse galeriid.

Seitsme riigi õpetajad kogunevad neljaks päevaks Tartumaale, et koos märgata põnevat talvist loodust ja vahetada ideid, kuidas õpetada ja õppida Läänemerd.

UNESCO Läänemere projekti (The Baltic Sea Project – BSP) raames kohtuvad Läänemere-äärsete riikide õpetajad taas üle hulga aja Eestis. Oodata on 25 osalejat Taanist, Eestist, Soomest, Saksamaalt, Leedust, Lätist ja Venemaalt. Poolteist koolituspäeva õpitakse Alam-Pedja looduskoolis, kus matkatakse põlises metsas ja uuritakse loomade tegevusjälgi. Samuti pakutakse eksootilist magamiskotimajutust ja võimalust käia dušivabas saunas. Lisaks Palupõhja metsikule küljele saavad osalejad proovida Eestis väljatöötatud digimäärajaid, mis aitavad kindlaks teha loomajälje lumel või määrata huvipakkuva samblikuliigi puutüvel.

Olulist rolli kannab ka õppemeetodite mess, kus erinevate riikide esindajad pakuvad oma parimaid õpetamisvõtteid teistele tutvumiseks. Osalejad saavad praktiliselt läbi teha ka Tartu Keskkonnahariduse Keskuses 3-tunnise Läänemere programmi. Selle raames on neil võimalus likvideerida õlireostust, tutvuda keskkonnamürkide ja nende mõjuga elustikule, katsuda oma käega Läänemere tavalisemaid kalu ja saada hea ülevaade Läänemere elustikust muutuvas ajas.

Selleks, et koosolemisest sünniks kasu ka teistele õpetajatele, täiendatakse olemasolevaid Läänemere vaatlusprogramme, mida saavad kasutada kõik Läänemere-äärsete riikide BSP koolide õpetajad ja õpilased.

UNESCO Läänemere projekt on rahvusvaheline koolide võrgustik, mis tegutseb parema keskkonnaseisundi saavutamise nimel Läänemere maades. Projekti tegevused suurendavad õpilaste teadlikkust Läänemere keskkonnaseisundist ja tutvustavad erinevaid arusaamu inimese ja looduse vastastikusest sõltuvusest.

Läänemere projekt on kõige vanem UNESCO ühendkoolide projekt, mis on kokku toonud õpetajad ja õpilasi juba üle 20 aasta. Alates 2010. aastast toetab Eesti tegevusi ka Keskkonnainvesteeringute Keskus. 2013. aastast alates paneb õla alla taas Haridus- ja Teadusministeerium ning projekti rahvusvahelisi tegevusi koordineerib Tartu Keskkonnahariduse Keskus.

 

Lisainfo:

Kersti Sõgel

Tartu Keskkonnahariduse Keskus

Tel 5598 3328

kersti.sogel@teec.ee

Tervitus!

www.b-s-p.org

www.teec.ee

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.