BSP rahvusvaheline laager Poolas, Miedzyzdroje linnas, 5.-9.septembril, 2016

Tänavu õnnestus Lihula Gümnaasiumi õpetajal Marje Loidel ning tema õpilastel Svea Stahlmanil ja Iris Kivisäkil sõita Eestit esindama UNESCO Läänemere Projekti rahvusvahelisse teaduslaagrisse Poolas. Peale laagrit õnnestus meil neilt ka tagasisidet küsida ning siinkohal esitamegi osalejate mõtted:

Kord aastas korraldatakse BSP (Baltic Sea Project) rahvusvaheline laager ühes projektis osaleva riigi rannas. Sel aastal leidis Taani BSP peakoordinaator Sören Levring Poola rannikul Miedzyzdroje linnas Szszecini ülikooli välibaasi, kus telkida. Kutsed laagrisse saadeti 6 Läänemere ümbruse riigi koolidele, kes aktiivselt osalevad BSP tegevustes.

Laagris osalemiseks oli vaja leida transpordi ja osalustasu jaoks finantse. Tänu Eesti BSP koordinaatorile Gedy Siimensonile, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Lihula valla toetusele õnnestuski Lihula Gümnaasiumi 10.klassi õpilastel Eestit esindama sõita.

Reis toimus auto ja lennukiga: Lihulast autoga Riiga, Riiast lend Warssawi, sealt lend edasi Szszecinisse ja lõpuks autoga Miedzyzdrojesse, kokku 12 tundi.
Osalesime 6 töötoas: rannikuvaatlus, prügisisaldus rannaliivas, bioloogiline mitmekesisus, looduskaitse, veebi rakenduste loomise app-lab ja linnuvaatlus. Meid juhendasid Szszecini ülikooli teadlased ja kogu suhtlus toimus inglise keeles.
Õhtuti tutvustasime oma ja tutvusime osalevat riikide kultuuride ja keelega. Magasime telkides ja ujusime Läänemeres. Ilmad olid väga soojad, õhtuti sääserikkad. Saime palju uusi kogemusi ning arendasime rahvusvahelisi suhteid ning keeleoskust. Suur tänu toetajatele!
Pilte saab vaadata siit:
https://goo.gl/photos/VGZ6vWPQEXDreETy5

Blogis on ka jutuke:
http://okosuunategemised.blogspot.com.ee/

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.