BSP Eesti koolide kokkutulekul uuriti Emajõe elustikku

Läänemere projekti (BSP) koolide kokkutulek toimus 11.-13. mail 2012 Tartus. Kokkutulekul osalesid 16 BSP kooli õpilased ja õpetajad. Kahe päeva jooksul toimusid erinevad loodusprogrammid ja praktilised tööd.

Reedel, pärast koolide BSP tegevuse tutvustusi sõideti bussiga Emajõe Suursoo keskusesse, kus toimus kalade õppepäev. Tagasi Tartusse sõideti hoopis lodjaga. Lodjal kuuldi nelja tunni vältel palju huvitavat Emajõest, vanadest laevadest ja muidugi Emajões elavatest kaladest. Kuulati ja vaadeldi linde ning nauditi imelist kevadist loodust.

Laupäevased tegevused algasid TÜ botaanikaaias, kus osaleti vee-elustiku töötoas ning taimede, loomade ja seente interaktiivse määramise koolitusel. Õhtul esitlesid kõik koolid kohalike ressursside ja jätkusuutliku arengu teemalisi plakateid. Hilisõhtul jõuti veel aktiivselt arutleda maailmakohvikus BSP tuleviku teemal.

Pühapäeva hommikupoolikul tehti kokkutuleku tegevustest kokkuvõtteid ning valiti välja koolid, kes esindavad Eestit augustis toimuval BSP rahvusvahelisel konverentsil Valmieras. Igast Läänemere äärsest riigist on sinna kutsutud osalema 12 õpilast ja kolm õpetajat. Koolide valikul arvestati nende osalust BSP programmides, aktiivsust BSP tegevustes, valmistatud plakatite sisu ja esitlust. Otsustati, et 27.-30 augustil 2012 Lätis toimuval BSP koolide rahvusvahelisel konverentsil osalevad Kadrina Keskkool, Põlva Ühisgümnaasium, Lihula Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium, Mustamäe Gümnaasium, Tallinna 21. Kool ja Gustav Adolfi Gümnaasium.

Kokkutuleku päevad kujunesid väga tegusaks ja pikaks. Siiski selgus tagasisidest, et nii õpilased kui õpetajad jäid üritusega väga rahule. Kokkutuleku fotosid saab vaadata veebialbumis.

Sirje Janikson, BSP Eesti koordinaator

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.