Menu Close

Läänemere veebiviktoriin 2023 on osalemiseks avatud!

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriin on saanud avapaugu ning ootab järgneva kahe kuu jooksul noori osalejaid kaheksast riigist, kes omavahel Läänemere ja maailma kohta info otsimises mõõtu võtavad!  

See on hea võimalus tabada mitu tarkuse kärbest korraga – saada keskkonnateadlikumaks, parandada info otsimise oskusi ja õppida inglise keelt.

Printimiseks:

Lae alla veebiviktoriini eestikeelne poster siit
Lae alla veebiviktoriini ingliskeelne poster siit

Viktoriin on avatud 6. novembrist 22. detsembrini 2023!

VIKTORIINILE SAAD SUUNDUDA SIIT


Tänavu keskendub viktoriin loomingulistele keskkonnasõbralikele lahendustele ja raamidest välja mõtlemisele. Viktoriin tutvustab nii Läänemere piirkonna kui ka ülemaailmseid kestliku arenguga seotud väljakutseid ja nende võimalikke lahendusi. Veebiviktoriini nutikad küsimused on kogutud BSP koordinaatoritelt, õpetajatelt ja koostööpartneritelt erinevatest UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti võrgustikuga liitunud riikidest. 

Viktoriinis võivad osaleda kõikide koolide õpilased, õpetajad ja teised huvilised, kes inglise keelt oskavad, kuid vaid UNESCO ühendkoolide võrgustiku koolide õpilased saavad osaleda auhindade loosimises. Eriahindu paneb välja Rohelise kooli programm. UNESCO ühendkoolide parimaid osalejaid ootab võimalus osaleda rahvusvahelises laagris Soomes ning teadlaskogemus töövarjupäeval 2023. aasta suvel. Seega on väga hea põhjus enne viktoriinil osalemist ka meie võrgustikuga liituda, loe liitumisest siin!

Viktoriin toimub kolmes vanusegrupis:

  • 10-13aastased: 5 küsimust
  • 14-16aastased: 7 küsimust
  • 17-19aastased: 8 küsimust

Viktoriin toimub esmakordselt Tartu Ülikooli Teaduskooli viktoriinid.ee platvormil. Kõige nooremal vanusegrupil kulub lahendamiseks umbes 45 minutit, vanematel vanusegruppidel maksimaalselt 60-90 minutit.

NB! Oluline teada:

  • Vaja on head internetiühendust ja kõlareid/kõrvaklappe.
  • Õpilased sooritavad viktoriini üksi ning osalemiseks on vaja luua konto kasutades töötavat e-posti aadressi.
  • Iga õpilane saab osaleda vaid ühe korra. 
  • Küsimustele vastatakse endale sobivas järjekorras ning küsimuste vahel on võimalik edasi ja tagasi liikuda.
  • Viktoriinil on ajalimiit 120 minutit.

Keskkonna viktoriinid.ee kasutajal on juurdepääs oma andmetele, tulemustele ja võistluste statistikale. Teaduskool avaldab õpetajatele nende koolis õppivate kasutajate tulemused õpetaja kirjaliku sooviavalduse põhjal.

Õiged vastused ja kokkuvõte viktoriinist postitame ka BSP rahvusvahelisele kodulehele hiljemalt jaanuari 2024 lõpus. 

Võimalusel ootame väga õpilastelt, õpetajalt ja loodushuvilistelt viktoriinile tagasisidet, palume saata see korraldajale: maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee. Tahaksime teada, kas osalejatel oli huvitav seda teha, missugused küsimused olid keerulised ja kuidas neile meeldis viktoriini ülesehitus.

***

Lisainfo, küsimused ja võrgustikuga liitumine:
Maria Ivanova
Läänemere Projekti Eesti tegevuste koordinaator
maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee
53919203