UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekt kutsub kõiki maailmahariduse ja keskkonnahariduse huvilisi 4.-7. maini kuulama rahvusvahelise virtuaalse laagri “Digital Årø 2021” kavas olevaid põnevaid ettekandeid, külastama virtuaalset näitust ja osalema loodusvaatlustel!
Veebilaager on mõeldud Läänemere Projekti üheksa riigi koolide õpetajatele ja õpilastele, kellele pakutakse maailmahariduse ja keskkonnahariduse teemalisi õpitubasid, loenguid ja osalemise võimalust virtuaalsel näitusel ning loodusvaatlustel. Loengud, näitus ja loodusvaatlus on avalikud ja kaasa lööma on oodatud kõik soovijad – ootame haridustöötajaid, õpilasi, teadus- ja loodushariduse sõpru jne. Kõik laagri tegevused on ingliskeelsed, aga näitusel on ka eestikeelne variant.
Otseülekandena edastatavad veebiloengud varieeruvad eri teemadel nagu maailmaharidus, kultuuriline mitmekesisus, jätkusuutlikud eluviisid ja säästev areng, noorte kaasamise ja inspireerimise võimalused kampaaniates, poliitikas, teaduses ja ettevõtluses. Iga veebiloengu ajal saab otse esinejale esitada ka küsimusi.
- Vaata 4.-7.mail toimuvaid veebiloengute otseülekandeid SIIN
- Otseülekannete avaliku kava saad allalaadida siit:
NB! Ajad programmis on Eesti ajast 1 tund maas ehk nt kell 15:00 CET on Eesti aja järgi kell 16:00.
36-tunni pikkune elurikkuse BioBlitz ehk omamoodi hübriidne loodusvaatlus kutsub kõiki koguma ja jäädvustama enda kodukandi elurikkust, seal elavaid taimi ja loomi. Selleks kasutatakse iNaturalist nutirakendust, mis aitab lihtsalt vaatlejal liike määrata. Osaleda saab üksi, pere, sõprade või näiteks klassiga (konto saavad endale luua 13+ vanuses noored, nooremad saavad kasutada vanemate või õpetajate kontosid ja koos vaatlusi teha). Osalemiseks on vaja eelnevalt luua kasutajanimi iNaturalist keskkonnas ning seejärel omaosalus registreerida SIIN
Soovitame vaadata ka BioBlitzil osalemise õppevideot
Lisaks saavad kõik külastada Vincent Tremeau virtuaalnäitust “Kui ma ükskord suureks saan”, mille juurde on maailmahariduse ekspertide poolt loodud ka õppematerjalid, mida saab kasutada nii üldhariduskoolide ainetundide raames kui ka muude arutelude suunamiseks laste ja noortega. Õppematerjalid on jagatud kolmeks vanuserühmaks ja teemaks. Nii näitus kui ka õppematerjalid on saadaval nii eesti kui ka inglise keeles.