Toimus BSP koordinaatorite 25. nõupidamine Jurmalas

16.-18. märtsil 2012 toimus Jurmalas BSP koordinaatorite 25. nõupidamine. 16. märts, meie Riiga saabumise päev, on Lätis leegionäride päev. Riia kesklinn oli turvatud tohutu hulga politseinike ja kiirreageerijate poolt, kuna kardeti möödunud aasta rahutuste kordumist. Õnneks möödus kõik rahulikult. Riiast sõitsime teiste BSP koordinaatoritega üheskoos Jurmalasse nõupidamisele.

Jurmalas kuulasime kõigepealt dr. Solvita Strāķe huvitavat ettekannet Läänemere bioloogilisest mitmekesisusest. Selle ettekande esitlus on kättesaadav ka BSP veebilehelt.

Programmide koordinaatorite sõnavõttudest selgus, et kõige aktiivsemalt tehakse rannikuvaatlusi – kokku laekus 54 protokolli, Eestist osales 7 kooli; õhu kvaliteedi vaatlusi – kokku osales 15 kooli, Eestist 2 kooli; ja fenoloogilisi vaatlusi – kokku osales 22 kooli, Eestist 6 kooli. Jõgede programmi vaatlustulemused saadeti ainult Kadrinast. Programmi koordinaator Susanne Mellvig teatas, et ta loobub koordineerimisest vähese huvi tõttu jõgede programmi vastu. Veekvaliteedi programmis ei osalenud möödunud aastal kedagi. Keskkonnaajaloo koordinaator Bo Persson on jälle valmis programmiga tegelema ja huvilistele nõuandeid jagama. Kõige kehvem seis ongi Rootsis, neil praktiliselt ei olegi enam aktiivseid BSP koole, ainult Naca Gümnaasium.

Nõupidamisel arutleti tõsiselt projekti ja programmide kaasajastamise üle. Räägiti ka eelseisvast rahvusvahelisest BSP konverentsist Valmieras. BSP rahvusvaheline konverents teemal “Kohalikud ressursid ja säästev areng” toimub 27.-30. augustil 2012 Valmieras, Lätis. Sinna kutsutakse kõikidest riikidest osalema 12 õpilast ja kolm õpetajat. Täpsem info avaldatakse BSP veebilehel.

Eestist osalesid nõupidamisel Sirje Janikson ja Kersti Sõgel Tartu Keskkonnahariduse Keskusest.

Sirje Janikson,

BSP Eesti koolide koordinaator

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.