Menu Close

Årø väikesaare laager tuleb taas!

Ootame 16-18.a noori kandideerima rahvusvahelisesse õppelaagrisse, mis toimub 15.-21.09.2023 Taanis, Årø väikesaarel.

Kandideerimisel hinnatakse noore motivatsiooni saada rahvusvaheline laagrikogemus ning panustada ka ise laagri õnnestumisse. Kandideerima on oodatud UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti võrgustiku koolide õpilased.

Laagri jooksul töötavad osalejad gruppides projektide kallal, mille eesmärgiks on pakkuda lahendust mõnele globaalsele või kohalikule probleemile.
Laagri jooksul toimuvad ka erinäolised töötoad, mille raames uuritakse kestliku arengu teemasid. Iga riigi delegatsioon toob endaga kaasa ühe töötoa.

NB! Eestist viime kaasa eelmise laagri töötoas väljaarendatud rollimängu, mis käsitleb energia ja rohepöörde teemasid. 13. mail mängime seda mängu Tartu loodusmajas, kõik huvilised on oodatud osa võtma, vaata lisa bit.ly/roheootus!

Osalustasu
60 EUR. Omal käel tuleb osalejatel katta transpordikulud Tallinnasse/Tartu (sõltuvalt reisikavast) ja sealt tagasi koju ning reisikindlustus.
Suurem osa kuludest (laagri söögi- ja majutuskulud, transpordikulud) kaetakse KIK-i poolt rahastatud projektist. Tänavu toetame 3 õpilase ja 1 õpetaja osalemist Eestist.

Laagri korraldus
Osalejaid majutatakse suurtesse telkidesse, mis mahutavad 6-8 inimest. Õpetajad ja korraldajad majutatakse 3-4 in tubadesse palkmajades. Kõik toidukorrad laagris on vegan ja taimetoiduga.

Laagrit korraldavad UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti võrgustiku Saksamaa koordinaator ja Robert-Bosch-Gesamtschule Hildesheim. Osalema on oodatud noored ja õpetajad 8 Läänemere-äärsest riigist.

Kandideerimine on avatud 12. maini 23:59. Täida kandideerimisvorm siin:
https://forms.gle/PRcbF47nTrQjfUM5A 

Rohkem infot saab Eesti rühmajuhilt, UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti riiklikult koordinaatorilt Maria Ivanovalt: maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee, 53919203