Menu Close

#COP24 #ClimateAction #ParisAgreement#UNESCOBalticSeaProject

Ohhoo.. 3.detsembril tantsisid Tartu loodusmaja matkaringi õpilased Hugo Treffneri Gümnaasiumis flash-mobi! Sama tantsu tantsisid õpilased Tallinna vanalinna tänavatel ka Vanalinna Hariduskolleegiumist, tantsisid ka Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna 21. Kool, Kuusalu Keskkool, Pärnu-Jaagupi Põhikool, Rapla Vesiroosi Kool, Toila Gümnaasium.

Miks?

Sellise sõnumi edastamiseks: 
“Kliimamuutused on reaalsed ja ootame COP24 ürituselt arukaid, jätkusuutlikku arengut toetavaid resolutsioone. Tegu on globaalse probleemiga, millele tuleb läheneda strateegiliselt, arukalt ja koheselt!”

3.detsembril algas Poolas, Katowice linnas kõrgetasemeline kliimakonverents COP24 (http://cop24.gov.pl/). Samas linnas asuv UNESCO Läänemere Projekti sõpruskool (II Liceum Ogolnoksztalcace im. M. Konopnickiej) saatis eelneval nädalal UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti vahendusel palve koos tantsuvideoga, millega kutsus üles kooliõpilasi ja õpetajaid osalema flash-mobis kliimamuutustele tähelepanu pööramiseks.
*****
Laekunud videod laetakse üles Baltic Sea Project (UNESCO) Facebook lehele: https://www.facebook.com/unesco.bsp/ 

“Rõõm näha, et ka Eestis kohtab noori kliimaaktiviste!” kirjutas meie tegevustest ka Kliimamuutused.ee (https://www.facebook.com/kliimamuutused/).

Meie sõnum jõudis ka COP24 konverentsi korraldusmeeskonnani ning avaldati COP24 Facebook’i grupis, kus on üle 5000 inimese, kes viibisid ise konverentsil või olid huvitatud konverentsil tehtud otsustest: https://www.facebook.com/groups/66214326065/