Menu Close

Läänemere veebiviktoriin 01.11.-22.12.22

läänemere veebiviktoriin

Läänemere veebiviktoriin 2022 on osalemiseks avatud!

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriin on saanud avapaugu ja ootab järgneva kuu jooksul noori osalejaid kaheksast riigist, kes omavahel Läänemere ja maailma kohta info otsimises mõõtu võtavad! See on hea võimalus tabada mitu tarkuse kärbest korraga – õppida Läänemere kohta, saada keskkonnateadlikumaks, parandada info otsimise oskusi ja õppida inglise keelt.

  • Lae alla veebiviktoriini eestikeelne poster siit
  • Lae alla veebiviktoriini ingliskeelne poster siit

Tänavu keskendub viktoriin kestliku arengu eesmärkidele ja sellele, kuidas Läänemere-äärsed riigid töötavad nende eesmärkide nimel. Viktoriin tutvustab globaalseid ja lokaalseid probleeme ja nendele leitud lahendusi. Veebiviktoriini nutikad küsimused on kogutud BSP koordinaatoritelt ja koostööpartneritelt erinevatest UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti võrgustikuga liitunud riikidest. Näiteks esitasid sel aastal Eestist küsimusi spetsialist soolise võrdõiguslikkuse teemadel Maari Põim, biotehnoloogia doktorant Jaan Vihalemm, TÜ geograafiaosakonna tudeng Raely Pärlin.

Viktoriin toimub kolmes vanusegrupis:

  • 10-13aastased: 30 minutit, 5 küsimust
  • 14-16aastased: 45 minutit, 8 küsimust
  • 17-19aastased: 60 minutit, 8 küsimust

Viktoriin on vormistatud Walk & Learn poolt loodud veebiviktoriini e-platvormile, mis arvestab automaatselt osalejate punkte.

NB Oluline teada:

  • Vaja on head internetiühendust ja kõlareid/kõrvaklappe.
  • Võimalik on osaleda üksi või kuni 4-liikmelise meeskonnana
  • Iga õpilane/meeskond saab osaleda vaid ühe korra (loetakse tema esimene skoor) ja küsimustele vastatakse kindlas järjekorras ning küsimuse juurest edasi liikudest pole võimalik tagasi minna ning seda parandada.
  • Viktoriinil on ajalimiit – vastavalt vanusegrupile 30-60 minutit.
  • Viktoriini võib teha üldhariduskoolis erinevate õppeainete raames koolitunni jooksul, samuti koduõppe täiendusena. Osaleda võivad ka huvikoolid ja üksikud õpilased.

Viktoriinis võivad osaleda kõikide koolide õpilased ja täiskasvanud loodushuvilised, kes inglise keelt oskavad, kuid vaid UNESCO ühendkoolide võrgustiku koolide õpilased saavad osaleda auhindade loosimises. Eesti parimaid osalejaid ootavad keskkonnasõbralikud tooted ning teadlaskogemus töövarjupäeval 2023. aasta suvel. Seega on väga hea põhjus enne viktoriinil osalemist ka meie võrgustikuga liituda, loe liitumisest siin! Lisaks panevad eriauhindu välja MTÜ Mondo ning Rohelise kooli programm.

Viktoriinil võivad osaleda ka õpetajad, harrastusteadlased ja loodushuvilised, kuid neil palume lisada oma nime järele märkuseks tärn ja märksõna *(õpetaja) või *(huviline), sest nii saame punktiarvestusest vastused eraldi kokku koguda.

Õiged vastused ja kokkuvõte viktoriinist postitame BSP rahvusvahelisele kodulehele hiljemalt jaanuari lõpus (nii käesolevale lehele kui ka ingliskeelsele). Osalejate punktiskoorid saadame osalejate meiliaadressidele, mis viktoriinivormis esitatud. Samuti saadame UNESCO ühendkoolide võrgustiku õpetajatele nende kooli õpilaste tulemusi. Osalejate nimesid ja edetabeleid ei avalikustata.

Võimalusel ootame väga õpilastelt, õpetajalt ja loodushuvilistelt viktoriinile tagasisidet, palume saata see korraldajale: maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee. Tahaksime teada, kas osalejatel oli huvitav seda teha, missugused küsimused olid keerulised ja kuidas neile meeldis viktoriini ülesehitus.


Viktoriin on avatud 1. novembrist 22. detsembrini 2022!
VIKTORIINILE SAAD SUUNDUDA SIIT


Lisainfo, küsimused ja võrgustikuga liitumine:

Maria Ivanova
Läänemere Projekti Eesti tegevuste koordinaator
maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee
53919203

LÄÄNEMERE VEEBIPLAKAT