26. oktoobril toimus Põlva Koolis järjekordne Läänemere Projekti kodanikuteaduse õppepäev, seekord oli teemaks õhu kvaliteet ja samblikud. Õppepäevale olid oodatud õpetajad ja õpilased, kes juba osalevad õhu kvaliteedi programmis ja samuti need, kes on alles alustamas või huvitatud.
Õppepäeva eesmärk oli tutvustada süvitsi samblike ja õhukvaliteedi uurimise seoseid. Juhendajateks olid BSP õhukvaliteedi programmijuht Urve Lehestik ja Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi samblikeuurija Piret Lõhmus. Päeva jooksul õpiti nii teoorias kui ka praktikas, kuidas määrata samblikke, mille pooleks nad erakordsed on, kuidas neid õhu kvaliteedi hindamisel kasutada ning kuidas teha õigeid järeldusi vaatlusandmete kohta. Koos otsiti kooli ümbruse pargist samblikke ja õpiti selgeks 12 indikaatorliigi määramistunnused. Lisaks lahendati paberil ja laboris mikroskoobi all õhu kvaliteedi programmi ülesandeid ning vaadati silmaga vähenähtavaid samblike määramistunnuseid. Eriti meeldisid osalejatele õues mängitud õppemängud, mille jooksul sai nuputada ja liikuda ning mis sobivad eri vanuses õpilastele samblike teema paremaks omandamiseks, olles kohandatavad ka teiste teemade õppimiseks. Lõpuks arutati koos koordinaatoritega läbi, kuidas vaatlusi õpilastega veel paremini läbi viia, mida taustainfoks juurde rääkida ning kuidas vaatlusandemete põhjal kodanikuteadusesse panustada.
Kõik osalejad said tutvuda uuendatud õppematerjalidega ning said kaasa 12 sambliku näidised ja indikatsioonilehe, mida samuti osalejate pool tagasisides väga hinnati. Osalejate hinnangul oli õppepäev väga õpetlik, saadi uusi teadmisi ja töövõtteid, kaasa õppematerjale ning leiti, et samblike tundmine on vaimustav ja avardab maailma!