Menu Close

Reis Taani Läänemere Projekti konverentsile

bsp

3.-5. märtsil toimus Läänemere Projekti (BSP) võrgustiku konverents Taanis, kuhu olid kutsutud võrgustiku koordinaatorid, õpetajad ja õpilased 8 Läänemere-äärsest riigist. 

Eestist osales üritusel BSP koordinaator Maria Ivanova ning Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilane Kirke Relve. Kirke oli kutsutud reisile väga hea tulemuse eest Läänemere Projekti veebiviktoriinil ning see oli samuti tunnustuseks Tartu Jaan Poska Gümnaasiumile märkimisväärse panuse eest elurikkuse kaardistamisel – 2021. aastal edastati eElurikkuse andmebaasi kooli õpilaste poolt üle 1600 vaatluse.

Kohtumise üks põhiteemadest oli õpilaste kaasamine Läänemere Projekti võrgustiku tegevustesse. Koordinaatoritel ja õpetajatel oli hea meel näha, kuidas õpilased omavahel koostööd tegid ning pakkusid palju vahvaid ideid, et teha võrgustik õpilaste jaoks huvitavamaks ja atraktiivsemaks. Kohtumise tulemusena soovime koos õpilastega arendada UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti võrgustiku rahvusvahelist noortekogu.

Konverentsi osalejaid võttis vastu ka Roskilde gümnaasiumi pere. Õpilased tegid külalistele ekskursiooni Roskilde katedraalis, kuhu on maetud kõik Taani kuningad ning mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Konverentsi jooksul külastati ka muuseumi, kus hoitakse vikiingilaevade leide ning tutvuti meetmetega, mida taanlased juba praegu rakendavad, et kohaneda kliimamuutustest tingitud üleujutustega. Väga inspireeriv oli jalutada Kopenhaagenis, kus liigeldakse valdavalt jalgratastega või ühistranspordiga – linn on jalgrattaid täis, müra on vähe ning õhk puhas!

Täname südamest korraldajaid – päriselus kohtumine andis hoogu ja uusi mõtteid võrgustiku arendamiseks edaspidi!