Menu Close

Toilas toimus jõevaatluste programmi õppepäev

jõevaatlus

14. aprillil toimus Toila-Oru pargis ja Toila gümnaasiumis järjekordne harrastusteaduse programmi õppepäev, seekord jõevaatluste oma.

Õppepäeva jooksul uuriti Toila-Oru parki läbiva Pühajõe floorat ja faunat ning füüsikalis-keemilisi näitajaid, analüüsiti veeproove laboris ja vaadati mikroelustiku mikroskoobiga. Lisaks tutvustati osalejatele uuendatud metoodilisi juhendeid vaatluste läbiviimiseks, vaatlustulemuste interpreteerimiseks ja liikide õppe toetamiseks erinevates kooliastmetes ning tuletati meelde, kuidas panustada kodanikuteadusesse ja sisestada liikide vaatlustulemusi andmebaasidesse.

Osalejate sõnul meeldis neile, et õppepäev oli väga praktiline ja välitöökeskne, saadi jõest iseseisvalt analüüse võtta ja veeanduritega mõõta, kohapeal määramislehtedega töötada ja elustikku püüda, et seda hiljem laboris uurida. Positiivse vastuvõtu osaliseks said ka jõevaatluse töölehed, mis on õpetajate sõnul ka sobivalt algajale arusaadavad ja õpetajatele suureks abiks selgrootute määramisel. Osalejad nõustusid, et kui nad on kõik tegevused ise vastavalt juhendile õppepäeva jooksul läbi teinud, oskavad nad palju paremini olla toeks oma õpilastele.

Õppepäeva juhendasid jõevaatluse programmijuht Annelie Ehlvest, hüdrobioloog Sirje Vilbaste ning loodusmaja huviringide juhendajad Mai-Liis Vähi ja Pille-Riin Pärnsalu.