Reedel, 17. septembril toimus Harumaal Viimsis Läänemere Projekti rannikuvaatluse programmi õppepäev. Kohal olid nii õpetajad kui ka õpilased võrgustiku eri koolidest ja tegemist jätkus terveks päevaks nii sees kui rannal. Vaatamata sellele, et mõni agaram looduseuurija veidi märjaks sai, oli avastamisrõõmu palju!
Rannal õpiti koguma mereelustikku ja määrama vetikaid ja selgrootuid, kasutades selleks uut BSP määramislina, määramiskaarte ja töölehti. Lisaks mõõdeti vee soolsust, temperatuuri ja teisi parameetreid Vernier’i seadmega ning mõõdeti ja kaardistati mikroplastiku olemasolu rannikul. Raamatukogus sees räägiti rannikute seisundist Eestis ja maailmas, näidati kuidas eri andmebaasidest ranniku kohta andmeid otsida ja ise enda kogutud vaatlusi Elurikkuse andmebaasi sisestada. Osalejad hindasidki eelkõige õppepäeva praktilisust ja mereääres toimunud käed-külge tegevusi, kus sai ise vees organisme püüda ning heade juhendajate all uusi ideid, kuidas lihtsate vahenditega õppetööd huvitavamaks muuta.
Õppepäeva juhendasid merebioloogid Helen Orav-Kotta ja Jonne Kotta ning BSP rannikuvaatluste programmijuht Karin Keert. Täname kõiki osalejaid ja juhendajaid!