Menu Close

Unesco ühendkoolide aastakonverentsil said võrgustiku liikmed ideid vahetada ja uue õppeaasta avada

aastakonverents

18.-19.augustil toimus Rakvere Rohuaia lasteaias selleaastane UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti võrgustiku liikmete aastakonverents. See oli hea võimalus kohtuda mõttekaaslastega, teha koos plaane algavaks õppeaastaks ning saada osa põnevatest aruteludest ja töötubadest.

Kokku oli tulnud enam kui poolsada õpetajat, koolijuhti, hariduseksperti ja -ametnikku, nii võrgustiku liikmete, kandidaatide kui huviliste ja toetajate seast. Konverentsi esimesel päeval saadi osa paneeldiskussioonist, mille keskmes on haridusvaldkonnas tegutsevate võrgustike tulevik ja erinevatest töötubadest, kus oli võimalus koos kolleegidega end proovile panna põgenemismängudes, õppida, kuidas lõimitult õpetada taime- ja digitehnoloogiaid ning arutleda meedia mõju ning käsitleda kestliku arengu eesmärke. Konverentsi teises pooles kuulati VitaTiimi esindaja kogemust noorte kaasamisest, vaadati üle vastvalminud õppematerjalid ja kursused ning tehti üheskoos plaane uueks õppeaastaks. Samuti tervitasime meie võrgustiku uusi tegusaid liikmeid: Saku Gümnaasium, Pernova Loodusmaja, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool, Pärnu Ühisgümnaasium, Sillaotsa Kool, Keeni Põhikool, Tallinna Liikuri Lasteaed ja MTÜ Lapsepõlve Akadeemia.

Osalejad jäid konverentsiga väga rahule, leiti et oli väga sisukas ja huvitav konverents, saadi uusi ideid ja vahepeal oli ka aega juttu puhuda ja vabas õhustikus omavahel arutleda. Tagasisides leiti, et konverentsi kõige põnevam osa olid töötoad, eriti põgenemismängude kogemuste jagamine, aga ka uute õppematerjalide ja parimate praktikate tutvustamine. Samuti nõustuti, et on tore kui konverents toimub igal aastal uues kohas ja suurlinnadest väljaspool.

Konverentsi korraldasid Maailmakool ja Tartu loodusmaja. Konverentsi toetasid Keskkonnainvesteeringute Keskus ning Haridus- ja Teadusministeerium.