Menu Close

Harrastusteaduse programmid

Iga võrgustiku liige osaleb aastas vähemalt ühes UNESCO ühendkoolide võrgustiku poolt pakutavas tegevuses, nt võibki selleks olla üks harrastusteaduse vaatlusprogramm. Meie võrgustikus on avatud 6 erinevat programmi, mille juurde on loodud õpetaja juhendmaterjalid ja õpilaste töölehed eesti keeles

Harrastusteadus (inglise keeles Citizen Science) on inimeste vabatahtlik panus teadusesse. Et panustada harrastusteadusesse ja teha kogutud andmed teadlastele kättesaadavaks, palume määratud liigid sisestada PlutoF platvormi, mis võimaldab bioloogia ja sellega seotud andmete veebipõhist sisestamist, toimetamist, jagamist ning publitseerimist. Läänemere Projekti programmide raames tehtud vaatlusi on võimalik näha eElurikkuse leheküljel.

Aruandlus
Meie jaoks on oluline teada, millised koolid vaatlusi teevad ning kui palju õpilasi nendes osaleb. Et neid andmeid koguda, palume teil täita vaatlusperioodi lõpus see lühike küsimustik. NB! Küsimustiku ei ole vaja täita, kui olete täitnud vahtra-pigilaiku vormi, jõevaatluste vormi või järve- ja tiigivaatluste vormi. 
Mõnda vaatlust saab teha ainult soojema ilmaga, mõnda on võimalik teha aastaringselt. Te võite täita küsimustiku kohe peale üksikut vaatlust või pikema perioodi kohta. Ootame vastuseid vaatluste tegijatelt vähemalt kaks korda aastas ehk sügis- ja kevadhooaja lõpus (detsembris ning juunis).

Lindude ökoloogia (Bird Ecology)
Rannikuvaatlused Läänemere ääres (Coast Watch around the Baltic Sea)
Õhu kvaliteet Läänemere regioonis (Air Quality in Baltic Sea region)
Jõevaatlused (River watch)
Tiigi-ja järvevaatluste programm (Lake watch)