Menu Close

Rahvusvaheline veebinar “Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21.sajandil” ootab õpilasi ja õpetajaid osalema 18.02.21

Kutsume UNESCO ühendkoolide õpilasi vanuses 15-19 ja õpetajaid ingliskeelsele veebinarile “Global challenges and opportunities of the 21th century: responsibilities of individuals and nations” ehk “Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21.sajandil”, mis toimub neljapäeval 18. veebruaril kell 14.00-17.00.

Osalema on oodatud noored ja nende õpetajad Eestist ja Läänemere riikidest. Veebinaril esinevad Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid ning kliimamuutuste, sundrände ja inimõiguste eksperdid. Veebinari eesmärk on suurendada noorte teadlikkust globaalsetest väljakutsetest seoses kliimamuutuste, sundrände ja inimõigustega ning ajendada noori otsima väljakutsetele reaalseid lahendusi isiklikust kuni rahvusvahelise tasandini. Veebinaril jagame muuhulgas infot ja kava neljapäevase ÜRO tööprotsessi matke kohta, mis toimub 10.-13. juunil 2021 Eestis ja kus noored kehastuvad ÜRO Julgeolekunõukogu, ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti ja ÜRO Keskkonnaprogrammi delegaatideks ning Rahvusvahelise Kohtu kohtunikeks. Veebinari modereerivad samuti ÜRO matke noored. Osalejatel on võimalik esitada küsimusi ja arutada omavahel gruppides nii väljakutseid kui ka võimalikke lahendusi.

Veebinari programm koosneb:

Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi sissejuhatav intervjuu
Ekspertide paneeldiskussioon:
– Kari Käsper, ÜRO Pagulasamet
– Minna-Liina Lind, Eesti inimõiguste ja rände erisaadik
– Aveliina Helm, Tartu Ülikool
– Kristi Klaas, Keskkonnaministeeriumi asekantsler
ÜRO matke 2021. teemade ja kuupäevade tutvustus
Noorte arutelu rühmades

Huvitatud osalejatega saab jagada ingliskeelset kutset (PDF):

Suvel toimuva ÜRO tööprotsessi matke tutvustus:

Registreeritud osalejad saavad ürituse Zoomi linki. Päeva esimest osa jagatakse otseülekandes Maailmakooli Facebookis ja Youtube’i kanalis.

Veebinaril osalemiseks palume registreerida iga osaleja eraldi siin:
https://maailmakool.ee/uudised/rahvusvaheline-veebinar-noortele-toimub-18-veebruaril/