Menu Close

Tallinnas toimus meeskonnamängu “Mission Terra” esitlus

6.detsembril said õpetajad ja gümnaasiumiõpilased panna proovile oma meeskonnatööoskuse ja strateegilise mõtlemise võimed uue haridusliku mängu Mission Terra esitlusel MTÜ Mondo kontoris. Elevust jagus palju ja koostööd tegid omavahel Eesti eri otstest pärit õpilased-õpetajad. Kogesime, kuidas teadlaste hoiatused jäid õigel ajal tähelepanuta (kas seda tajutakse paralleelina päris eluga?) ja lõpuks saime nentida, et “õnneks oli see vaid mäng”. Missioon Terra on interaktiivne, hariduslik meeskonnamäng, mis käsitleb kliimamuutuste, säästliku ressursikasutuse, rahu, konfliktide, rände ja territooriumide hõivamise teemasid. Mäng on eestindatud versioon aastatel 2014-2016 loodud mängust Mission Z: One Last Chance. Mängu saavad laenutada BSP võrgustiku koolid.

Kui soovid mängu enda kooli laenutada ja selle õpilastele põnevaks teha, siis tule ka mängujuhi koolitusele 30.01.2023 Zoom-keskkonnas. Registreerumine siin. Koolitusel õpib osaleja, kuidas iseseisvalt juhtida “Missioon Terra” mängu protsessi. Käsitletakse mängu ettevalmistamist, mängu läbiviimist samm sammult ja reflektsiooni juhtimist. Koolituse läbinule väljastatakse tunnistus ning tal on edaspidi võimalik mängu materjale laenutada ja mängu iseseisvalt läbi viima.


Mission Terra – “Kujutle, et inimkonna saatus on sinu kätes – meie planeeti on tabanud ekstreemsed kliimamuutuste tagajärjed ning ainus elukõlbulik piirkond on Terra. Sulle on antud ülesandeks tagada oma rahva ellujäämine, kuid aega on vähe ja tundub, et ressursse ei jagu kõigile! Kas saad olla kindel, et jääd pingelises olukorras oma põhiväärtustele kindlaks ja suudad ära hoida katastroofi?”

Kõik mängu materjalid ja juhendid on kättesaadavad Keskkonnaharidus.ee lehelt.