Menu Close

Trash Hack kampaania 18.01 – 30.04.2021

UNESCO ühendkoolide võrgustiku ja Foundation for Environmental Education (FEE) keskkonnaharidusprogrammide ühiskampaanias kutsutakse kõiki võrgustikega liitunud õppeasutusi ellu viima tegevusi prügi, jäätmete ning kestliku arengu teemadel! Ülemaailmne kampaania “Trash Hack” julgustab noori aktiivselt tegutsema kestliku arengu heaks, mõtestama oma tegevusi ning jagama teistega õpitut ja kogetut. 

Kampaaniat tutvustav videoklipp

Kampaaniat tutvustati õpilastele (vanuses 14+), õpetajatele ja võrgustike koordinaatoritele avasündmusel veebis 29. jaanuaril kell 14.30-16.00 (Eesti aja järgi). Veebiseminari eesmärk on ühendada UNESCO ühendkoolide võrgustiku ja Rohelise kooli programmiga liitunud õppeasutuste jõud, et õppida teineteise kogemustest ning planeerida üheskoos üleilmse kampaania tegevusi. Seminaril saab ülevaate algatusest, tutvustatakse kampaanias osalemise juhendit (“Guide to Action”), antakse ideid oma tegevuste tulemuste levitamiseks ja tähistamiseks ning pakutakse välja tegevuste näiteid üle maailma. 

Veebinar 29.jaanuaril on järelvaadatav UNESCO TouTube kanalilt

Kuidas kampaanias osaleda?

Vaatle: enne tegutsema asumist hinda hetkeolukorda, mis on juba tehtud ning kirjelda seda üksikasjalikult, et oma tegevusele anda sügavam väärtus.

Tegutse: vali esimene samm, mida ise või koos sõpradega astuda, et tekiks vähem jäätmeid, mis omakorda mõjutab positiivselt ühiskonda.

Jaga ja arutle: mitu pead on alati parem kui üks, seetõttu võimaldab sõpradega suhtlemine ja kogemuste jagamine sotsiaalmeedias meil teistelt õppida – nii saame oma loodud lahendusi täiustada.

Tähista ja julgusta teisi: sõprade abiga on oma tegevuste mõju võimalik mitmekordistada! Et ka teisi osalema julgustada, tehke inglise keelne video (kuni 1 min) või fotojutustus (kuni 5 fotot) oma Trash Hackist. Küsige nõusolek vanematelt ja jagage loomingut veebis! Sotsiaalmeediakanalites jagades on teil võimalik oma tööga osaleda ka Trash Hacki konkursil. Selleks tuleb kasutada kõiki järgnevaid teemaviiteid: #TrashHack #UNESCO #ASPnetUNESCO #läänemereprojekt #ühendkoolid #LitterLessCampaign #EcoSchoolsStayActive #YREstayactive #LEAFanywhere

Teemaviidete #läänemereprojekt #ühendkoolid lisamine on eriti oluline, et saaksime nende vahendusel leida Eesti ideed kõikide rahvusvaheliste ideede seast üles. Parimaid lugusid ja ideid jagatakse rahvusvahelisel tasandil UNESCO kampaanialehel.

Pildi päritolu: https://www.ecoschools.global/how-to-participate

Rohkem infot rahvusvahelise kampaania kohta leiab siit: https://www.trashhack.org/

Trash Hack kampaania tegevuseks või sellele häälestamiseks sobib hästi ka Tartu loodusmaja, Eesti Rohelise kooli võrgustiku ja Telia üleskutse digikoristusnädalaks 25.-31.01.2021.

Julget osalemist soovivad:

Eeva Kirsipuu-Vadi, Eesti Rohelise kooli programmi koordinaator

Viktoria Lepp, Eesti UNESCO ühendkoolide koordinaator

Gedy Matisen, UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti koordinaator