Menu Close

Läänemere veebiviktoriin 01.11-06.12.2021

veebiviktoriin

Läänemere veebiviktoriin 2021 on osalemiseks avatud!

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriin on saanud avapaugu ja ootab järgneva kuu jooksul noori osalejaid üheksast riigist, kes omavahel Läänemere ja maailma kohta info otsimises mõõtu võtavad! See on hea võimalus tabada mitu tarkuse kärbest korraga – õppida Läänemere kohta, saada keskkonnateadlikumaks, parandada enda info otsimise oskusi ja õppida inglise keelt.

Tänavu on viktoriini siduvaks teemaks “Kliimamuutused ja ränne”. Veebiviktoriini nutikad küsimused on kogutud BSP koordinaatoritelt ja koostööpartneritelt erinevatest UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti võrgustikuga liitunud riikidest. Näiteks esitasid sel aastal Eestist küsimusi MTÜ Mondo, Vaibla Linnujaam ning merebioloog Jonne Kotta. Viktoriin on vormistatud mugavalt Walk & Learn poolt loodud veebiviktoriini e-platvormile, mis arvestab automaatselt osalejate punkte.

  • 4.-6.klass: 30 minutit, 5 küsimust
  • 7.-9.klass: 45 minutit, 8 küsimust
  • 10.-12.klass: 60 minutit, 10 küsimust

Lae alla veebiviktoriini eestikeelne poster:

Lae alla veebiviktoriini ingliskeelne poster:

NB Oluline teada:

  • Vaja on head internetiühendust ja kõlareid/kõrvaklappe.
  • Iga õpilane saab osaleda vaid ühe korra (loetakse tema esimene skoor) ja küsimustele vastatakse kindlas järjekorras ning küsimuse juurest edasi liikudest pole võimalik tagasi minna ning seda parandada. 
  • Viktoriinil on ajalimiit – vastavalt vanusegrupile 30-60 minutit.
  • Viktoriini võib teha üldhariduskoolis näiteks inglise keele, geograafia või bioloogia tunnina, samuti koduõppe täiendusena. Osaleda võivad ka huvikoolid ja üksikud õpilased.

Viktoriinis võivad osaleda kõikide koolide õpilased, kes inglise keelt oskavad, kuid vaid UNESCO ühendkoolide võrgustiku koolide õpilased saavad osaleda auhindade loosimises. Eesti parimaid osalejaid ootavad Eesti mahetootjate tooted (viktoriini sponsoriteks on tänavu Karli ja Linda maiustused, Minna marmelaadid, Mahenäksivabrik Süü ää ning Taali mesila) ning osalemisvõimalus purjeõpperetkel Soome või teadlaskogemus töövarjupäeval 2022. aasta suvel. Seega on väga hea põhjus enne viktoriinil osalemist ka meie võrgustikuga liituda, loe liitumisest siin! Lisaks panevad eriauhindu välja MTÜ Mondo ning Rohelise kooli programm

Õiged vastused postitame BSP rahvusvahelisele kodulehele jõuludeks (nii käesolevale lehele kui ka ingliskeelsele). Osalejate punktiskoorid ja auhinnasaajate nimekirja saadame otse osalejate meiliaadressidele, mis viktoriinivormis esitatud. Osalejate nimesid ja edetabeleid ei avalikustata.

Viktoriinil võivad osaleda ka õpetajad, harrastusteadlased ja täiskasvanud loodushuvilised, kuid neil palume lisada oma nime järele märkuseks tärn ja märksõna *(õpetaja) või *(huviline), sest nii saame punktiarvestusest vastused eraldi kokku koguda. 

Võimalusel ootame väga õpilastelt, õpetajalt ja loodushuvilistelt viktoriinile tagasisidet, palume saata see korraldajale: maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee. Tahaksime teada, kas osalejatel oli huvitav seda teha, missugused küsimused olid keerulised ja kuidas neile meeldis viktoriini ülesehitus. 


Viktoriin on avatud 1. novembrist 6.detsembrini 2021!

VIKTORIINILE SAAD SUUNDUDA SIIT


Lisainfo:
Maria Ivanova
Läänemere Projekti Eesti tegevuste koordinaator
maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee
53919203

NB! Privaatsuspoliitika – Kuni 12aastase osaleja puhul vastutab kool, et lapsevanem või hooldaja on andnud nõusoleku õpilase isikuandmete töötlemiseks (nimi, kool, meiliaadress). Õpilased alates 13.aastast annavad osaledes ise nõusoleku enda isikuandmete töötlemiseks (nimi, kool, meiliaadress). Isikuandmeid hoiustatakse tulemuste selgumiseni ja kustutatakse peale tulemuste teatamist ja auhindade jagamist.

Veebiviktoriini auhinnad 2021